Starlink Aviation High Speed Satellite Internet Kit for Aircraft
calcActive())">
This is the fastest satellite internet device available with streaming speeds up to 100Mbps! Power source required.
In stock
- TATAK:
- STARLINK
- MODELO:
- HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 7-14 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Starlink-Aviation-High-Speed-Kit
Starlink Maritime High Performance Satellite Kit Terminal for Boats
How to Setup and Install your Starlink Kit
Specifications
| MODELO | HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT |
|---|---|
| URI NG PRODUKTO | SATELLITE INTERNET |
| LUGAR NG PAGGAMIT | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| TATAK | STARLINK |
| NETWORK | STARLINK |
| URI NG GAMITIN | AVIATION |
| URI NG ACCESSORY | TERMINAL |
| OPERATING TEMPERATURE | -30ºC to 55ºC (-22°F to 131°F) |
| MGA SUPPORTED NA WIKA | ENGLISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 54 (TERMINAL), IP 56 (ANTENNA) |
| DALAS | Ka BAND, Ku BAND |
| MGA SERTIPIKASYON | FCC |
| KONSTELLASYON | MAHIGIT 5000 SATELITES |
| HABA | 575 mm |
| LAWAK | 575 mm |
| LALIM | 41 mm |
| TIMBANG | 5.9 kg (13 lbs) without Cable; 6.7 kg (15 lbs) with 8 m (26.2 ft) Cable |
What's included
Write a Review