UBTECH Cadebot L100 Multi-scene Intelligent Open Delivery Robot (XCAD101)
In stock
- TATAK:
- UBTECH
- MODELO:
- CADEBOT L100
- BAHAGI #:
- XCAD101
- ORIGIN:
- China
- AVAILABILITY:
- ALLOW 2-4 WEEKS FOR DELIVERY
- SKU:
- UBTECH-Cadebot-L100
Specifications
| MODELO | CADEBOT L100 |
|---|---|
| BAHAGI # | XCAD101 |
| ROBOT USE | RESTAURANT |
| MAXIMUM SPEED | 0.8 METERS / SECOND |
| MAXIMUM PAYLOAD | 40 kg |
| RUNTIME | UP TO 8 HOURS |
| TATAK | UBTECH |
| OPERATING TEMPERATURE | 0°C to 40°C |
| HEIGHT | 125.2 cm |
| LAWAK | 48.4 cm |
| LALIM | 55.1 cm |
| TIMBANG | 55 kg |
What's included
Videos
CADEBOT Serves at Spanish Restaurant LeCoq
CADEBOT Tutorial | 01 Unboxing and Activation
CADEBOT Tutorial | 02 Mapping and Edition
CADEBOT Tutorial | 03 Delivery Task
CADEBOT Tutorial | 04 Greeting Task
CADEBOT Tutorial | 05 Advertisement Settings
CADEBOT Tutorial | 06 Cruising Task
CADEBOT Tutorial | 07 Basic Settings
CADEBOT Tutorial | 08 Birthday Mode
CADEBOT Tutorial | 09 Plan Tasks