Beam Iridium Extreme® PTT Grab ‘N’ Go Wireless Kit with 2 Handsets (PTTGNG-W1AB2)
In stock
- ยี่ห้อ:
- BEAM
- แบบอย่าง:
- PTT GRAB N GO
- ส่วนหนึ่ง #:
- PTTGNG-W1AB2
- ORIGIN:
- ออสเตรเลีย
- Warranty:
- 24 MONTHS
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Beam-GrabnGo-PTTGNG-W1AB2
Beam Iridium Extreme® PTT Grab ‘N’ Go Wireless Kit with 2 Handsets (PTTGNG-W1AB2)
The BEAM Iridium Extreme Push-To-Talk Grab ‘N’ Go Wireless Kits provide a powerful communication device that can transmit and receive audio for up to 500m/1640ft away from the case (fitted with external antenna).
The Beam PTT Grab ‘N’ Go Wireless solution provides a clear and high quality audio that surpasses the output of the Extreme® Handset. It is the perfect partner for your Iridium Extreme PTT device. The PTT Grab ‘N’ Go kit supports the Extreme Handset in either PTT mode or standard voice mode. The same set up is available in a large case with in-built UPS battery or a small compact case*.
* UPS Battery option is not available in the Small case.
• Durable speaker and mic handset
• Enhanced clear audio
• Talk in or out of the vehicle
• Intuitive design, all in-built to a durable easy to carry case
• Optional UPS battery kit
• Integrated Iridium and GPS Antenna
Specifications
| แบบอย่าง | PTT GRAB N GO |
|---|---|
| ส่วนหนึ่ง # | PTTGNG-W1AB2 |
| ประเภทสินค้า | โทรศัพท์ดาวเทียม |
| พื้นที่ใช้งาน | 100% GLOBAL |
| ยี่ห้อ | BEAM |
| เครือข่าย | IRIDIUM |
| ใช้ประเภท | การเดินเรือ, ยานพาหนะ |
| ประเภทอุปกรณ์เสริม | DOCKING STATION |
| อุณหภูมิในการทำงาน | -30°C to 70°C (-22°F to 158°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -35°C to 85°C (-31°F to 185°F) |
| ความถี่ | L BAND (1-2 GHz) |
| เข้ากันได้กับ | IRIDIUM 9575 EXTREME |
| คุณสมบัติ | PHONE, TEXT MESSAGING |
| ใบรับรอง | IRIDIUM CERTIFIED, EMC COMPLIANCE, CE COMPLIANCE, RoHS, ELECTRICAL SAFETY, C-TICK |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| HEIGHT | 401 mm |
| ความกว้าง | 307 mm |
| ความลึก | 173 mm |