Starlink Aviation High Speed Satellite Internet Kit for Aircraft
calcActive())">
This is the fastest satellite internet device available with streaming speeds up to 100Mbps! Power source required.
In stock
- ยี่ห้อ:
- STARLINK
- แบบอย่าง:
- HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 7-14 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Starlink-Aviation-High-Speed-Kit
Starlink Maritime High Performance Satellite Kit Terminal for Boats
How to Setup and Install your Starlink Kit
Specifications
| แบบอย่าง | HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT |
|---|---|
| ประเภทสินค้า | อินเทอร์เน็ตผ่านดาวเทียม |
| พื้นที่ใช้งาน | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| ยี่ห้อ | STARLINK |
| เครือข่าย | STARLINK |
| ใช้ประเภท | AVIATION |
| ประเภทอุปกรณ์เสริม | TERMINAL |
| อุณหภูมิในการทำงาน | -30ºC to 55ºC (-22°F to 131°F) |
| ภาษาที่รองรับ | ENGLISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 54 (TERMINAL), IP 56 (ANTENNA) |
| ความถี่ | Ka BAND, Ku BAND |
| ใบรับรอง | FCC |
| กลุ่มดาว | ดาวเทียมมากกว่า 5,000 ดวง |
| ความยาว | 575 mm |
| ความกว้าง | 575 mm |
| ความลึก | 41 mm |
| น้ำหนัก | 5.9 kg (13 lbs) without Cable; 6.7 kg (15 lbs) with 8 m (26.2 ft) Cable |
What's included
Write a Review