Starlink Standard Actuated High Speed Satellite Internet Standard Kit
calcActive())">
This is the fastest satellite internet device available with streaming speeds up to 100Mbps! Power source required.
In stock
- ยี่ห้อ:
- STARLINK
- แบบอย่าง:
- STANDARD KIT
- AVAILABILITY:
- SUBJECT TO AVAILABILITY
- SKU:
- Starlink-Standard-Internet-Kit
Starlink High Speed Portable Satellite Internet Terminal Rental
A new way to connect
Streaming, video calls, online gaming, remote working and more are now possible in even the most remote locations thanks to the world’s most advanced internet system.
How to Setup and Install your Starlink Kit
Get online in Minutes
Set up Starlink with just two steps. Instructions work in either order:
1 PLUG IT IN
2 POINT AT SKY
Starlink requires an unobstructed view of the sky. Download the Starlink app to determine your best install location.


Specifications
| แบบอย่าง | STANDARD KIT |
|---|---|
| ประเภทสินค้า | อินเทอร์เน็ตผ่านดาวเทียม |
| พื้นที่ใช้งาน | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| ยี่ห้อ | STARLINK |
| ใช้ประเภท | FIXED, PORTABLE |
| ประเภทอุปกรณ์เสริม | TERMINAL |
| อุณหภูมิในการทำงาน | -30ºC to 55ºC (-22°F to 131°F) |
| ภาษาที่รองรับ | ENGLISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 54 |
| ความถี่ | Ka BAND, Ku BAND |
| คุณสมบัติ | INTERNET, EMAIL, FTP, VoIP, VIDEO STREAMING, ANDROID COMPATIBLE, iOS COMPATIBLE |
| ใบรับรอง | FCC |
| ความยาว | 303 mm |
| ความลึก | 513 mm |
| น้ำหนัก | 2.9 kg (6.4 lbs) without Cable; 3.6 kg (7.9 lbs) with 15.2 m (50 ft) Cable |
What's included
Starlink Coverage Map

Write a Review