Inmarsat Beam Mast / Pole Marine Active Antenna (ISD710) - PRE-OWNED
In stock
- MARKA:
- BEAM
- PARÇA #:
- ISD710 - PRE-OWNED
- ORIGIN:
- Amerika Birleşik Devletleri
- Warranty:
- 12 AY
- AVAILABILITY:
- HURRY, ONLY 1 LEFT!
- SKU:
- Inmarsat-Beam-Oceana-ISD710-PO
Inmarsat Beam Mast / Pole Marine Active Antenna (ISD710)
The antenna connections (GSPS and GPS) are protected from the environment with its solid bracket attached to the antenna. The pole mount system is designed so that the cables can be thread through a PVC pole and then attached to the antenna directly keeping the cables and the connector protected from the environment. The ISD710 works with all of the Beam Inmarsat IsatDock’s and Oceana terminals, however MUST only be used with Beam certified ACTIVE antenna cables.
Specifications
| PARÇA # | ISD710 - PRE-OWNED |
|---|---|
| ÜRÜN TİPİ | UYDU TELEFONU |
| KULLANIM ALANI | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| MARKA | BEAM |
| AĞ | INMARSAT |
| HİZMET | INMARSAT VOICE |
| KULLANIM TÜRÜ | FIXED, MARITIM, ARAÇ |
| AKSESUAR TİPİ | ANTENNA |
| ÇALIŞMA SICAKLIĞI | -40°C to 70°C |
| SIKLIK | L BAND (1-2 GHz) |
| ÖZELLİKLER | ACTIVE |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| UZUNLUK | 207 mm (8.15") |
| DIAMETER | 142 mm (5,60 metros) |
| AĞIRLIK | 0.87 kg (1.92 lbs) |
Feature
Beam ISD710 Features
• Inmarsat type approved
• High quality marine enclosure
• Active antenna
• Pole / Mast mounting
• SMA/SMA
• Omni directional
• 12 month repair or replacement warranty