Starlink Aviation High Speed Satellite Internet Kit for Aircraft
calcActive())">
This is the fastest satellite internet device available with streaming speeds up to 100Mbps! Power source required.
In stock
- THƯƠNG HIỆU:
- STARLINK
- NGƯỜI MẪU:
- HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 7-14 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Starlink-Aviation-High-Speed-Kit
Starlink Maritime High Performance Satellite Kit Terminal for Boats
How to Setup and Install your Starlink Kit
Specifications
| NGƯỜI MẪU | HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT |
|---|---|
| LOẠI SẢN PHẨM | INTERNET VỆ TINH |
| KHU VỰC SỬ DỤNG | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| THƯƠNG HIỆU | STARLINK |
| MẠNG | STARLINK |
| LOẠI SỬ DỤNG | AVIATION |
| LOẠI PHỤ KIỆN | TERMINAL |
| NHIỆT ĐỘ HOẠT ĐỘNG | -30ºC to 55ºC (-22°F to 131°F) |
| NGÔN NGỮ HỖ TRỢ | ENGLISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 54 (TERMINAL), IP 56 (ANTENNA) |
| TÍNH THƯỜNG XUYÊN | Ka BAND, Ku BAND |
| GIẤY CHỨNG NHẬN | FCC |
| Chòm sao | HƠN 5000 VỆ TINH |
| CHIỀU DÀI | 575 mm |
| CHIỀU RỘNG | 575 mm |
| CHIỀU SÂU | 41 mm |
| CÂN NẶNG | 5.9 kg (13 lbs) without Cable; 6.7 kg (15 lbs) with 8 m (26.2 ft) Cable |
What's included
Write a Review