Starlink Aviation High Speed Satellite Internet Kit for Aircraft
calcActive())">
This is the fastest satellite internet device available with streaming speeds up to 100Mbps! Power source required.
In stock
- ຍີ່ຫໍ້:
- STARLINK
- ຮູບແບບ:
- HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 7-14 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Starlink-Aviation-High-Speed-Kit
Starlink Maritime High Performance Satellite Kit Terminal for Boats
How to Setup and Install your Starlink Kit
Specifications
| ຮູບແບບ | HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT |
|---|---|
| PRODUCT TYPE | ອິນເຕີເນັດດາວທຽມ |
| ພື້ນທີ່ນຳໃຊ້ | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| ຍີ່ຫໍ້ | STARLINK |
| ເຄືອຂ່າຍ | STARLINK |
| ໃຊ້ປະເພດ | AVIATION |
| ປະເພດອຸປະກອນເສີມ | TERMINAL |
| ອຸນຫະພູມປະຕິບັດການ | -30ºC to 55ºC (-22°F to 131°F) |
| SUPPORTED LANGUAGES | ENGLISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 54 (TERMINAL), IP 56 (ANTENNA) |
| ຄວາມຖີ່ | Ka BAND, Ku BAND |
| ໃບຢັ້ງຢືນ | FCC |
| CONSTELLATION | ຫຼາຍກວ່າ 5000 ດາວທຽມ |
| ប្រវែង | 575 mm |
| ກວ້າງ | 575 mm |
| ຄວາມເລິກ | 41 mm |
| ນ້ຳໜັກ | 5.9 kg (13 lbs) without Cable; 6.7 kg (15 lbs) with 8 m (26.2 ft) Cable |
What's included
Write a Review