Starlink Aviation High Speed Satellite Internet Kit for Aircraft
calcActive())">
This is the fastest satellite internet device available with streaming speeds up to 100Mbps! Power source required.
In stock
- מותג:
- STARLINK
- דֶגֶם:
- HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 7-14 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Starlink-Aviation-High-Speed-Kit
Starlink Maritime High Performance Satellite Kit Terminal for Boats
How to Setup and Install your Starlink Kit
Specifications
| דֶגֶם | HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT |
|---|---|
| סוג המוצר | אינטרנט לווייני |
| אזור שימוש | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| מותג | STARLINK |
| רֶשֶׁת | STARLINK |
| השתמש בסוג | AVIATION |
| סוג אביזר | TERMINAL |
| טמפרטורת פעולה | -30ºC to 55ºC (-22°F to 131°F) |
| שפות נתמכות | ENGLISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 54 (TERMINAL), IP 56 (ANTENNA) |
| תדירות | Ka BAND, Ku BAND |
| אישורים | FCC |
| קבוצת כוכבים | מעל 5000 לוויינים |
| אורך | 575 mm |
| רוֹחַב | 575 mm |
| עוֹמֶק | 41 mm |
| מִשׁקָל | 5.9 kg (13 lbs) without Cable; 6.7 kg (15 lbs) with 8 m (26.2 ft) Cable |
What's included
Write a Review