Cobham Explorer 510 BGAN Land Portable Satellite Internet Terminal (Pre-Owned)
In stock
- ยี่ห้อ:
- COBHAM
- แบบอย่าง:
- BGAN EXPLORER 510
- ส่วนหนึ่ง #:
- 403711A-00500
- ORIGIN:
- เดนมาร์ก
- Warranty:
- 12 เดือน
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Cobham-BGAN-Explorer-510-PO
A new way to connect
Ultra-portable
Reliable connectivity
Specifications
| แบบอย่าง | BGAN EXPLORER 510 |
|---|---|
| ส่วนหนึ่ง # | 403711A-00500 |
| GPU | 200 TOPS |
| ประเภทสินค้า | อินเทอร์เน็ตผ่านดาวเทียม |
| พื้นที่ใช้งาน | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| ยี่ห้อ | COBHAM |
| เครือข่าย | INMARSAT |
| บริการ | INMARSAT BGAN |
| ใช้ประเภท | FIXED, PORTABLE |
| ประเภทอุปกรณ์เสริม | TERMINAL |
| อุณหภูมิในการทำงาน | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -25°C to 80°C (-13°F to 176°F) |
| OTHER DATA INTERFACES | USB, WI-FI |
| ความเร็วข้อมูล | UP TO 448 / 464 kbps (SEND / RECEIVE) |
| STREAMING IP | 32 kbps, 64 kbps, 128 kbps |
| ภาษาที่รองรับ | ENGLISH, CHINESE, FRENCH, GERMAN, JAPANESE, RUSSIAN, SPANISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 66 |
| ความถี่ | L BAND (1-2 GHz) |
| คุณสมบัติ | PHONE, TEXT MESSAGING, INTERNET, EMAIL, FTP, VoIP, VIDEO STREAMING |
| ใบรับรอง | INMARSAT CLASS 2 TYPE APPROVAL, CE COMPLIANCE, FCC, IC, C-TICK |
| กลุ่มดาว | 3 ดาวเทียม |
| เวลาเตรียมพร้อม | 24 HOURS |
| ความยาว | 202 mm (7.8") |
| ความกว้าง | 202 mm (7.8") |
| ความลึก | 51.8 mm (2.0") |
| น้ำหนัก | 1.4 kg (3.1 lbs) |
What's included
• EXPLORER 510 terminal
• Built-in Rechargeable Lithium Ion Battery
• EXPLORER Softbag
• USB to Ethernet Converter Cable
• 100-240VAC Power Supply
• Multi-Languge Quick Start Quide
• Multi-language webserver and embedded manual (ENG, FR, DE, ES, RU, JP and CN)
Inmarsat BGAN Coverage Map

This map depicts Inmarsat's expectations of coverage following the commercial introduction of Inmarsat's fourth L-Band region. It does not represent a guarantee of service. The availability of service at the edge of coverage areas fluctuates depending on various conditions.