Inmarsat Beam Mast / Pole Marine Active Antenna (ISD710) - PRE-OWNED
In stock
- THƯƠNG HIỆU:
- BEAM
- PHẦN #:
- ISD710 - PRE-OWNED
- ORIGIN:
- Hoa Kỳ
- Warranty:
- 12 THÁNG
- AVAILABILITY:
- HURRY, ONLY 1 LEFT!
- SKU:
- Inmarsat-Beam-Oceana-ISD710-PO
Inmarsat Beam Mast / Pole Marine Active Antenna (ISD710)
The antenna connections (GSPS and GPS) are protected from the environment with its solid bracket attached to the antenna. The pole mount system is designed so that the cables can be thread through a PVC pole and then attached to the antenna directly keeping the cables and the connector protected from the environment. The ISD710 works with all of the Beam Inmarsat IsatDock’s and Oceana terminals, however MUST only be used with Beam certified ACTIVE antenna cables.
Specifications
| PHẦN # | ISD710 - PRE-OWNED |
|---|---|
| LOẠI SẢN PHẨM | ĐIỆN THOẠI VỆ TINH |
| KHU VỰC SỬ DỤNG | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| THƯƠNG HIỆU | BEAM |
| MẠNG | INMARSAT |
| DỊCH VỤ | INMARSAT VOICE |
| LOẠI SỬ DỤNG | FIXED, HÀNG HẢI, XE |
| LOẠI PHỤ KIỆN | ANTENNA |
| NHIỆT ĐỘ HOẠT ĐỘNG | -40°C to 70°C |
| TÍNH THƯỜNG XUYÊN | L BAND (1-2 GHz) |
| ĐẶC TRƯNG | ACTIVE |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| CHIỀU DÀI | 207 mm (8.15") |
| DIAMETER | 142 mm (5,60 metros) |
| CÂN NẶNG | 0.87 kg (1.92 lbs) |
Feature
Beam ISD710 Features
• Inmarsat type approved
• High quality marine enclosure
• Active antenna
• Pole / Mast mounting
• SMA/SMA
• Omni directional
• 12 month repair or replacement warranty