Inmarsat Beam Mast / Pole Marine Active Antenna (ISD710) - PRE-OWNED
In stock
- نام تجاری:
- BEAM
- قسمت #:
- ISD710 - PRE-OWNED
- ORIGIN:
- ایالات متحده
- Warranty:
- 12 MONTHS
- AVAILABILITY:
- HURRY, ONLY 1 LEFT!
- SKU:
- Inmarsat-Beam-Oceana-ISD710-PO
Inmarsat Beam Mast / Pole Marine Active Antenna (ISD710)
The antenna connections (GSPS and GPS) are protected from the environment with its solid bracket attached to the antenna. The pole mount system is designed so that the cables can be thread through a PVC pole and then attached to the antenna directly keeping the cables and the connector protected from the environment. The ISD710 works with all of the Beam Inmarsat IsatDock’s and Oceana terminals, however MUST only be used with Beam certified ACTIVE antenna cables.
Specifications
| قسمت # | ISD710 - PRE-OWNED |
|---|---|
| نوع محصول | تلفن ماهواره ای |
| منطقه استفاده | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| نام تجاری | BEAM |
| شبکه | INMARSAT |
| سرویس | INMARSAT VOICE |
| استفاده از TYPE | FIXED, دریایی, وسیله نقلیه |
| نوع لوازم جانبی | ANTENNA |
| دمای عملیات | -40°C to 70°C |
| فرکانس | L BAND (1-2 GHz) |
| امکانات | ACTIVE |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| طول | 207 mm (8.15") |
| DIAMETER | 142 mm (5,60 metros) |
| وزن | 0.87 kg (1.92 lbs) |
Feature
Beam ISD710 Features
• Inmarsat type approved
• High quality marine enclosure
• Active antenna
• Pole / Mast mounting
• SMA/SMA
• Omni directional
• 12 month repair or replacement warranty