רובוט הומנואיד בסיסי Unitree G1
In stock
- מותג:
- UNITREE ROBOTICS
- דֶגֶם:
- G1 BASIC
- ORIGIN:
- סין
- Warranty:
- 8 MONTHS
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Unitree-G1-Basic
רובוט הומנואיד בסיסי Unitree G1
ה-G1 ממוקם בעיקר כ- מחקר ופיתוח (מו"פ) דמוי אדם—מכונה הניתנת להגדרה המיועדת למעבדות רובוטיקה, אוניברסיטאות וצוותי מחקר ופיתוח תעשייתי יישומי החוקרים תנועה, תפיסה, מניפולציה ובינה מלאכותית מגולמת.
בסיקור הציבורי, ה-G1 תואר כרובוט הומנואיד "מוכן לייצור" עם מחיר כניסה נמוך במיוחד בהשוואה לדורות קודמים של רובוטים הומנואידים, דבר המשקף מגמה רחבה יותר בתעשייה כלפי... מסחור פלטפורמות אנושיות לניסויים ויישומים בשלבים מוקדמים ולא לעבודות בית אוטונומיות לחלוטין למטרות כלליות.
עיצוב ותכונות
גורם צורה וניידות
ה-G1 של יוניטרי מאופיין על ידי צללית דמוית אדם קומפקטית שמעדיפה את יכולת ההובלה. הדיווח על הרובוט מדגיש שהוא יכול לקפל למטה לאחסון וטיפול קל יותר, בחירה בעיצוב תעשייתי שיכולה לפשט את הפריסה במעבדות, כיתות לימוד וסביבות הדגמה שבהן מגבלות מקום והרכבה/פירוק חוזרות ונשנות נפוצות.
אפקטורים קצה זריזים
אחד השינויים הנראים לעין הקשורים ל-G1 הוא השימוש ב- ידיים בעלות שלוש אצבעות במקום "גדמי" זרועות פשוטים יותר שנראו בכמה מושגים הומנואידים קודמים. ההדגמות המתוארות בסיקור כוללות טיפול בפריטים עדינים וביצוע משימות מניפולציה עדינות כגון טיפול בחוטים או כלי מטבח - פעילויות שברובוטיקה דורשות בדרך כלל שליטה מתואמת, אחיזה יציבה ותכנון תנועה מונחה משוב.
ראש חיישן וערמת "ראייה תלת-ממדית"
ראש הרובוט מתואר כמשלב א מערכת תפיסה תלת-ממדית שילוב של לידאר ומצלמת עומק - ספציפית א לידר ליבוקס מיד-360 ו- מצלמת עומק Intel RealSense D435— מאפשר פונקציות מיפוי והבנת סצנות הנדרשות בדרך כלל למחקר מניפולציה ניידת וניווט אוטונומי.
טכנולוגיה ומפרטים
מפרטים מרכזיים שדווחו (מתוארים בפומבי)
-
דרגות חופש (DoF): דווח כ 23 DoF באמצעות מפרקים מופעלים על פני זרועות, רגליים ופלג גוף עליון - מדד חשוב לגמישות קינמטית למחקר תנועה ומניפולציה.
-
גוֹבַה: מתואר כ- בערך 4.3 רגל (כ-1.3 מטר) גָבוֹהַ.
-
מִשׁקָל: דווח כקצת מעל 77 ליברות (כ-35 ק"ג) עם סוללה מחוברת.
-
סוֹלְלָה: סיקור ציבורי מזכיר א 9,000 מיליאמפר/שעה חבילת סוללות עם בערך שעתיים של זמן ריצה (תלוי בהקשר).
-
לְחַשֵׁב: מתואר כ- "מעבד בעל ביצועים גבוהים בעל 8 ליבות" (שמו אינו נכלל בדוח המצוטט).
-
יכולת ניידות (מדווחת): ההדגמות המתוארות כוללות הליכה, טיפוס מדרגות וקפיצה, עם מהירות הליכה מרבית מדווחת מעל 4.4 מייל לשעה (תנאי ההדגמה יכולים להיות שונים מעומסי עבודה בעולם האמיתי).
תוכנה וגישת למידה
הסיקור מתאר את ה-G1 כמתוכנן ללימוד מיומנויות באמצעות חיקוי ומפנה למסגרת Unitree בשם דגם גדול מאוחד של רובוט יוניטרי (UnifoLM)באופן כללי, שימוש ברובוטיקה, למידת חיקוי (לעתים קרובות בשילוב עם למידת חיזוקים או בקרה מבוססת מודל) יכולה להפחית את הזמן הדרוש ליצירת התנהגויות חדשות על ידי מינוף הדגמות ולמידת מדיניות מונעת נתונים.
יישומים ומקרי שימוש
מחקר וחינוך בתחום הרובוטיקה
מקרה שימוש עיקרי עבור ה-G1 Basic הוא כ- פלטפורמת מחקר הומנואידים—תמיכה בתכנית לימודים ובניסויים בתחומים הבאים:
-
תנועה דו-רגלית ושליטה באיזון
-
תכנון תנועה לכל הגוף
-
מניפולציה ואחיזה
-
תפיסה רב-חיישנית (לידר + עומק)
-
אבות טיפוס של אינטראקציה בין אדם לרובוט
מכיוון שרובוטים דמויי אדם כוללים רגליים, זרועות ומבנה קינמטי דמוי אדם, הם משמשים לעתים קרובות לבדיקת אלגוריתמים שנועדו להעברה לסביבות המיועדות לאנשים (מדרגות, פתחי דלתות, כלים ותחנות עבודה).
מחקר ופיתוח תעשייתי ואוטומציה של פיילוטים
בסביבות תעשייתיות, פריסות מוקדמות של מערכות אנושיות נבדקות לעתים קרובות עבור:
-
הדגמות טיפול בחומרים במרחבים מוגבלים
-
ניסויים בשימוש בכלים (סיבוב ידיות, הזזת פחים, טיפול בחלקים)
-
מחקר בטיחות סביב רובוטים שיתופיים (קובוטים) באזורים מעורבים של אדם/רובוט
עם זאת, רוב אוטומציה של מפעלים אמיתיים כיום עדיין מסתמכת על זרועות תעשייתיות קבועות, רובוטים ניידים או מערכות ייעודיות; בדרך כלל מוערכים דמויי אדם כאשר יכולת הסתגלות מוערכת על פני תפוקה מקסימלית.
מערכת אקולוגית של מפתחים ואב טיפוס
דמוי אדם במחיר נמוך יותר יכול לשמש כמטרה למפתחים עבור:
-
יישומי בינה מלאכותית מגולמים
-
ניסויים מרחוק
-
איסוף נתונים לצורך מניפולציה ומדיניות ניווט
-
משימות השוואה לזריזות ותנועה
יתרונות / יתרונות
עלות כניסה נמוכה יותר לפלטפורמה דמוית אדם
דיווחים ציבוריים הדגישו באופן נרחב כי תמחור ה-G1 נמוך באופן יוצא דופן בהשוואה להומנואידים יקרים מבחינה היסטורית, מה שהופך את הניסויים בבני אדם להישג ידם של מגוון רחב יותר של מעבדות וארגונים.
עיצוב קומפקטי וידידותי להובלה
עיצוב מתקפל יכול להפחית חיכוך עבור הדגמות שטח, שיתוף מעבדות מרובות, אחסון בכיתות ומחזורי ייצור אב טיפוס מהירים.
תפיסה משולבת מתאימה למחקר
חבילת מצלמות לידאר + עומק תומכת בתהליכי עבודה מודרניים במיפוי, ניווט מודע למכשולים והבנה תלת-ממדית של הסצנות - דרישות ליבה עבור רובוטים ניידים הפועלים בסביבות אנושיות.
מדור שאלות נפוצות
מהו הרובוט ההומנואי Unitree G1 Basic?
ה יוניטרי G1 בסיסי הוא קומפקטי פלטפורמת רובוט הומנואיד דו-רגלי מיועד בעיקר לרובוטיקה מחקר, פיתוח וחינוך, הכולל מספר מפרקים מופעלים וערימת חיישנים שמטרתה תפיסה תלת-ממדית.
איך עובד ה-Unitree G1 Basic?
ה-G1 משלב מפעילים חשמליים (מפרקים מופעלים) לתנועה של כל הגוף עם מערכת מחשוב וחיישנים מובנים (כולל לידאר ומצלמת עומק, כפי שדווח) כדי לתפוס את סביבתו ולבצע מדיניות בקרה להליכה ומניפולציה.
למה ה-Unitree G1 Basic חשוב?
זה בולט משום שזה מאותת על שינוי לכיוון פלטפורמות הומנואידיות בעלות נמוכה יותרמה שמאפשר ליותר ארגונים להתנסות בתנועה דמוית אדם, מניפולציה זריזה ובינה מלאכותית מגולמת ללא התקציבים המקושרים היסטורית לרובוטיקה דמוית אדם.
מהם היתרונות של הרובוט ההומנואידי Unitree G1 Basic?
יתרונות נפוצים כוללים מחיר כניסה נמוך יותר עבור דמוי אדם, א עיצוב מתקפל קומפקטי, ודיווח 23-DoF תצורה עם מערך תפיסה תלת-ממדי התומך במחקר תנועה ומניפולציה.
תַקצִיר
ה רובוט הומנואיד בסיסי Unitree G1 מייצג מעמד חדש של פלטפורמות מחקר ופיתוח אנושיות נגישות יותר, המשלב עיצוב קומפקטי וידידותי להובלה עם מבנה קינמטי של 23 DoF שדווח בפומבי ומחסנית תפיסה תלת-ממדית המיועדת לזרימות עבודה רובוטיות מודרניות. למרות שהוא אינו מוצג בדרך כלל כעוזר ביתי מוכן לשימוש, הוא מוצג באופן נרחב כנקודת כניסה מעשית למעבדות וצוותים הבונים יכולות אנושיות - במיוחד בתנועה, מניפולציה ובינה מלאכותית מגולמת - בנקודת מחיר נמוכה בהרבה ממערכות אנושיות היסטוריות.
Specifications
| דֶגֶם | G1 BASIC |
|---|---|
| ROBOT TYPE | HUMANOID |
| TOTAL DOF | 23 DEGREES OF FREEDOM |
| ARM DOF | 5 DEGREES OF FREEDOM |
| HAND DOF | N/A |
| WAIST DOF | 1 DEGREE OF FREEDOM |
| LEG DOF | 6 DEGREES OF FREEDOM |
| DEXTEROUS HANDS | N/A |
| FOREARM + UPPER ARM LENGTH | 45.0 cm |
| CALF + THIGH LENGTH | 60.0 cm |
| MAXIMUM SPEED | 2 METERS / SECOND |
| PEAK KNEE TORQUE | 90 N.m |
| CONNECTIVITY | BLUETOOTH 5.2, WiFi 6 |
| MAXIMUM ARM PAYLOAD | ~ 2 KG |
| 3D LiDAR | EQUIPPED |
| COOLING SYSTEM | LOCAL AIR COOLING |
| MATERIALS | ALUMINIUM ALLOY, HIGH-STRENGTH ENGINEERING PLASTICS |
| RUNTIME | UP TO 2 HOURS |
| BATTERY CAPACITY | 9000 mAh |
| POWER SUPPLY | 13 STRING LITHIUM BATTERY |
| SECONDARY DEVELOPMENT | NOT SUPPORTED |
| OTA UPDATES | YES |
| COMPUTING POWER | 8-CORE HIGH-PERFORMANCE CPU |
| SECONDARY COMPUTING POWER | N/A |
| GPU | N/A |
| מותג | UNITREE ROBOTICS |
| HEIGHT | 132.0 cm |
| רוֹחַב | 45.0 cm |
| עוֹמֶק | 20.0 cm |
| מִשׁקָל | APPROX. 35 kg WITH BATTERY |
| Item Length (cm) | 99 |
| SHIPPING WIDTH (cm) | 56 |
| SHIPPING HEIGHT (cm) | 56 |
| Shipping Weight (kg) | 52.7 |
Feature
| גובה, רוחב ועובי (בעמידה): 1270x450x200 מ"מ |
| גובה, רוחב ועובי (מקופל): 690x450x300 מ"מ |
| חופש פעולה ביד אחת: יד זריזה וחופש כפול של שורש כף יד אופציונלי |
| עומס מרבי על הזרוע: 2 ק"ג |
| אורך שוק + ירך: 0.6 מטר |
| מרחב תנועה גדול במיוחד במפרקים מפרק ציר Z מותני: ±155° |
| מפרק הברך: 0~165° |
| מפרק הירך: P±154°, R-30~+170°, Y±158°” |
| יישור פנימי חלול במפרק מלא: כן |
| מקודד מפרקים: מקודד כפול |
| מערכת פיזור חום: פיזור חום מקורר אוויר מקומי |
| ספק כוח: סוללה מסדרה 13 |
| כוח מחשוב בסיסי: מעבד בעל 8 ליבות בעל ביצועים גבוהים |
| חיישן: מצלמת עומק + LIDAR תלת-ממדי |
| רמקולים סטריאו ומערך מיקרופונים כסטנדרט |
| שדרוג OTA חכם: תמיכה |
What's included
Unitree Unitree G1 Basic
Dummy Hands
Quick Release Smart Battery
Battery Charger
Handheld Remote Control