Starlink Aviation High Speed Satellite Internet Kit for Aircraft
calcActive())">
This is the fastest satellite internet device available with streaming speeds up to 100Mbps! Power source required.
In stock
- ម៉ាក:
- STARLINK
- ម៉ូដែល:
- HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 7-14 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Starlink-Aviation-High-Speed-Kit
Starlink Maritime High Performance Satellite Kit Terminal for Boats
How to Setup and Install your Starlink Kit
Specifications
| ម៉ូដែល | HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT |
|---|---|
| ប្រភេទផលិតផល | អ៊ីនធឺណេតផ្កាយរណប |
| តំបន់ប្រើប្រាស់ | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| ម៉ាក | STARLINK |
| បណ្តាញ | STARLINK |
| ប្រើប្រភេទ | AVIATION |
| ប្រភេទគ្រឿងបន្លាស់ | TERMINAL |
| សីតុណ្ហភាពប្រតិបត្តិការ | -30ºC to 55ºC (-22°F to 131°F) |
| SUPPORTED LANGUAGES | ENGLISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 54 (TERMINAL), IP 56 (ANTENNA) |
| ប្រេកង់ | Ka BAND, Ku BAND |
| វិញ្ញាបនបត្រ | FCC |
| CONSTELLATION | ផ្កាយរណបជាង 5000 |
| ប្រវែង | 575 mm |
| ទទឹង | 575 mm |
| ជម្រៅ | 41 mm |
| ទម្ងន់ | 5.9 kg (13 lbs) without Cable; 6.7 kg (15 lbs) with 8 m (26.2 ft) Cable |
What's included
Write a Review