Cobham SATCOM BGAN Explorer 710 Land Portable Internet Terminal (403720B-00505)
In stock
- ម៉ាក:
- COBHAM
- ម៉ូដែល:
- EXPLORER 710
- ផ្នែក #:
- 403720B-00506
- ORIGIN:
- កម្ពុជា
- Warranty:
- 12 MONTHS
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Thrane-BGAN-Explorer-710
Cobham BGAN Explorer 710 Land Portable Internet Terminal
បង្រួម និងទម្ងន់ស្រាល ជាមួយនឹងមុខងារប្រសើរឡើង
EXPLORER 710 គឺជាស្ថានីយថ្នាក់ 1 តូចបំផុតរបស់ពិភពលោក និងជាឧបករណ៍ដំបូងគេដែលមានសមត្ថភាពចូលប្រើសេវា BGAN HDR (អត្រាទិន្នន័យខ្ពស់)។ ស្ថានីយភ្ជាប់មកជាមួយមុខងារប្រសើរឡើង រួមទាំងសមត្ថភាពភ្ជាប់ដែលភ្ជាប់មកជាមួយ ដែលនឹងធ្វើឱ្យអត្រាការផ្សាយរបស់អ្នកកើនឡើងទ្វេដង។
លក្ខណៈពិសេសថ្មី និងគួរឱ្យរំភើបមួយរបស់វានឹងអនុញ្ញាតឱ្យអ្នកប្រើប្រាស់ភ្ជាប់ឧបករណ៍ Smartphone របស់ពួកគេផ្ទាល់ ដូច្នេះអ្នកអាចបើកការហៅជាសំឡេងនៃការតភ្ជាប់ទិន្នន័យ។ លក្ខណៈពិសេសផ្សេងទៀតរួមមានចំណុចប្រទាក់ម៉ាស៊ីន USB ថ្មដែលអាចផ្លាស់ប្តូរបាន អេក្រង់ LED ដែលងាយស្រួលប្រើ និងចំណុចប្រទាក់ច្រើនដើម្បីគាំទ្រកម្មវិធីដ៏ធំទូលាយមួយ។
ស្ថានីយ EXPLORER 710 BGAN ថ្មី ត្រូវបានកំណត់ដើម្បីដឹកនាំក្នុងយុគសម័យថ្មីនៃការផ្សាយតាមផ្កាយរណបដែលមានល្បឿនលឿនបំផុតសម្រាប់ការផ្សាយ និងកម្មវិធីឧស្សាហកម្មដែលមានមូលដ្ឋានលើ IP ផ្សេងទៀត។
EXPLORER 710 ផ្តល់អត្រាការផ្សាយលើសពី 650 kbps ចេញពីប្រអប់ នៅពេលដែលប្រើប្រាស់សេវាកម្មស្ទ្រីមអត្រាទិន្នន័យខ្ពស់ថ្មីដែលត្រូវបានណែនាំដោយ Inmarsat នៅក្នុង Q3 ឆ្នាំនេះ។ មាននៅក្នុងខែកញ្ញា ឆ្នាំ 2013 EXPLORER 710 បើកការផ្សាយវីដេអូតាមតម្រូវការលឿនបំផុតតាមរយៈផ្កាយរណបជាមួយនឹងការធានា QoS ។
ក្នុងនាមជាស្ថានីយ BGAN ថ្នាក់ទី 1 តូចបំផុត និងស្រាលបំផុតរបស់ពិភពលោក និងជាវេទិកាដំបូងគេដែលប្រើប្រាស់ការផ្សាយអត្រាទិន្នន័យខ្ពស់ថ្មីតាមស្តង់ដារ EXPLORER 710 ត្រូវបានដាក់ឱ្យដំណើរការដើម្បីគាំទ្រអ្នកផ្សាយក្នុងការលើកកម្ពស់គុណភាពនៃការផ្សាយតាមទូរស័ព្ទខាងក្រៅ។
លោក Walther Thygesen ប្រធាន Cobham SATCOM បានមានប្រសាសន៍ថា "ជាមួយនឹង EXPLORER 710 យើងបានអភិវឌ្ឍស្ថានីយថ្នាក់ទី 1 ទំនើបបំផុត និងតូចបំផុតរហូតដល់បច្ចុប្បន្ន" ។ "យើងមានមោទនភាពដែល EXPLORER ដំបូងត្រូវបានអភិវឌ្ឍយ៉ាងពេញលេញនៅក្រោម Cobham SATCOM ផ្តល់នូវការជំរុញការអនុវត្តដ៏សំខាន់សម្រាប់អ្នកប្រើប្រាស់។"
ការបន្តប្រពៃណីនៃភាពជាអ្នកដឹកនាំបច្ចេកវិទ្យាបានចាប់ផ្តើមនៅពេលដែលក្រុម EXPLORER (បន្ទាប់មកជាផ្នែកមួយនៃ Thrane & Thrane) បានណែនាំស្ថានីយ BGAN ដំបូងរបស់ខ្លួនក្នុងឆ្នាំ 2005 EXPLORER 710 ក៏រួមបញ្ចូលនូវមុខងារថ្មីៗកម្រិតខ្ពស់ជាច្រើន រួមទាំងសមត្ថភាពក្នុងការភ្ជាប់សញ្ញាពីស្ថានីយជាច្រើនតាមរយៈអ៊ីសឺរណិត និង ទទួលបានអត្រាស្ទ្រីម IP នៃ 1 Mbps ឬខ្ពស់ជាងនេះ។
EXPLORER 710 ក៏ណែនាំកម្មវិធី Smart Phone ទៅកាន់ពិភពនៃការតភ្ជាប់ BGAN ដែលអនុញ្ញាតឱ្យអ្នកប្រើប្រាស់ភ្ជាប់ឧបករណ៍ផ្ទាល់ខ្លួនរបស់ពួកគេសម្រាប់ការហៅជាសំឡេង និងការតភ្ជាប់។ លក្ខណៈពិសេសផ្សេងទៀតរួមមានអេក្រង់ LED ដ៏ធំ ដែលជួយសម្រួលដល់ការដំឡើង និងការកំណត់ដោយមិនចាំបាច់ភ្ជាប់ទៅកុំព្យូទ័រ ទូរសព្ទ Smart Phone ឬថេប្លេត។
| ក្រុមហ៊ុនផលិត | Cobham SATCOM |
| ទម្ងន់ | 3.5kg (រួមបញ្ចូលថ្ម) អង់តែន 1.9kg, Transceiver 1.6kg |
| ស្ទ្រីម IP | BGAN HDR គាំទ្រផលប័ត្រនៃអត្រាការផ្សាយឆានែលចំនួន 4 ជាមួយនឹងជម្រើសឆានែលពេញលេញរបស់វាដែលរំពឹងថានឹងផ្តល់ប្រហែល 650kbps ។ |
| ISDN | 64kbps តាមរយៈ RJ-45 |
| សំឡេង | តាមរយៈសំឡេង RJ-11 ឬ 3.1kHz |
| ចំណុចប្រទាក់ទិន្នន័យ | អ៊ីសឺរណិត, ចំណុចប្រទាក់ម៉ាស៊ីន USB, ចំណុចប្រទាក់បញ្ជូន / អង់តែន, រន្ធដោតស៊ីមកាត BGAN, WLAN 802.11b, LAN |
| ការការពារការចូល | ឧបករណ៍បញ្ជូន: IP52 / អង់តែន IP66 |
Specifications
| ម៉ូដែល | EXPLORER 710 |
|---|---|
| ផ្នែក # | 403720B-00506 |
| GPU | 200 TOPS |
| ប្រភេទផលិតផល | អ៊ីនធឺណេតផ្កាយរណប |
| តំបន់ប្រើប្រាស់ | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| ម៉ាក | COBHAM |
| បណ្តាញ | INMARSAT |
| សេវាកម្ម | INMARSAT BGAN |
| ប្រើប្រភេទ | PORTABLE |
| ប្រភេទគ្រឿងបន្លាស់ | TERMINAL |
| សីតុណ្ហភាពប្រតិបត្តិការ | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| OTHER DATA INTERFACES | 2X ETHERNET, USB, WI-FI |
| ល្បឿនទិន្នន័យ | UP TO 492 kbps (SEND / RECEIVE) |
| STREAMING IP | 32 kbps, 64 kbps, 128 kbps, 176 kbps, 256 kbps, BGAN X-STREAM, BGAN HDR UP TO 650 kbps |
| INGRESS PROTECTION | IP 52 (TRANSCEIVER), IP 66 (ANTENNA) |
| ប្រេកង់ | L BAND (1-2 GHz) |
| លក្ខណៈពិសេស | INTERNET |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| CONSTELLATION | 3 ផ្កាយរណប |
| ប្រវែង | 279 mm |
| ទទឹង | 332 mm |
| ជម្រៅ | 52 mm |
| ទម្ងន់ | 3.5 kg (7.7 oz) |
What's included
EXPLORER 710 ឧបករណ៍បញ្ជូន និងអង់តែន
ថ្មលីចូមអ៊ីយ៉ុងដែលអាចសាកបាន។
ខ្សែអង់តែន
2m ខ្សែ ISDN/LAN
ការផ្គត់ផ្គង់ថាមពល 115/230VAC
មគ្គុទេសក៍ចាប់ផ្តើមរហ័ស
ផែនទីគ្របដណ្តប់ Inmarsat BGAN

ផែនទីនេះបង្ហាញពីការរំពឹងទុករបស់ Inmarsat នៃការគ្របដណ្តប់បន្ទាប់ពីការណែនាំពាណិជ្ជកម្មនៃតំបន់ L-Band ទីបួនរបស់ Inmarsat ។ វាមិនតំណាងឱ្យការធានានៃសេវាកម្មទេ។ ភាពអាចរកបាននៃសេវាកម្មនៅគែមនៃតំបន់គ្របដណ្តប់ប្រែប្រួលអាស្រ័យលើលក្ខខណ្ឌផ្សេងៗ។