Specifications
| MODEL | 9505A |
|---|---|
| BAHAGIAN # | APKT0401 |
| PRODUCT TYPE | TELEFON SATELIT |
| KAWASAN PENGGUNAAN | 100% GLOBAL |
| JENAMA | IRIDIUM |
| RANGKAIAN | IRIDIUM |
| PERKHIDMATAN | IRIDIUM VOICE |
| JENIS PENGGUNAAN | pegang tangan |
| JENIS AKSESORI | HANDSET |
| KEKERAPAN | L BAND (1-2 GHz) |
| CIRI-CIRI | PHONE, TEXT MESSAGING |
| BURUJ | 66 SATELIT |
| MASA BERCAKAP | UP TO 3.2 HOURS |
| STANDBY TIME | UP TO 30 HOURS |
| PANJANG | 158 mm |
| LEBAR | 62 mm |
| KEDALAMAN | 59 mm |
| BERAT BADAN | 375 grams (13.2 oz) |
Peta Liputan Global Iridium

Iridium ialah satu-satunya penyedia penyelesaian suara dan data satelit yang benar-benar global dengan liputan lengkap bumi (termasuk lautan, saluran udara dan Wilayah Kutub). Telefon Iridium menyampaikan perkhidmatan komunikasi penting ke dan dari kawasan terpencil yang tiada bentuk komunikasi lain tersedia.