Iridium 9603N SBD Transceiver
In stock
- JENAMA:
- IRIDIUM
- MODEL:
- 9603N
- BAHAGIAN #:
- SBDN9603E
- ORIGIN:
- Thailand
- Warranty:
- 12 MONTHS
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Iridium-9603N-SBD-Transceiver
- Buy 5 for USD 197.01 each and save 1%
- Buy 20 for USD 195.02 each and save 2%
- Buy 50 for USD 193.03 each and save 3%
- Buy 100 for USD 189.05 each and save 5%
Iridium 9603N SBD Transceiver
Revolusi dalam skala, Iridium 9603N yang kompak ialah transceiver data satelit dua hala yang tersedia secara komersial terkecil di dunia, direka untuk aplikasi di mana ruang berada pada tahap premium dan ketersambungan adalah kritikal.
Satu perempat daripada volum dan separuh jejak Iridium 9602, transceiver Iridium 9603 yang inovatif menggabungkan liputan global buruj satelit Iridium dengan kependaman rendah Perkhidmatan Data Letusan Pendek Iridium untuk menyediakan komunikasi satelit yang sangat boleh dipercayai dari kutub ke kutub.
Dengan faktor bentuk terkecil mana-mana transceiver satelit komersial yang tersedia hari ini, Iridium 9603 sesuai untuk aplikasi terhad ruang termasuk pemantauan, pengesanan dan sistem penggera. Ia juga sangat berpatutan, berharga lebih sedikit daripada Iridium 9602 generasi sebelumnya.
Menyampaikan komunikasi dua hala pada skala yang luar biasa, transceiver Iridium 9603 mengembangkan lagi pangkalan pengguna yang disambungkan Iridium ke seluruh dunia.
Spesifikasi Alam Sekitar
Julat Suhu Operasi: -40ºC hingga +85ºC
Julat Kelembapan Operasi: _ 75% RH
Julat Suhu Penyimpanan: -40ºC hingga +85ºC
Julat Kelembapan Penyimpanan: _ 93 % RH
Antaramuka RF
Julat Kekerapan: 1616 MHz hingga 1626.5 MHz
Kaedah Dupleks: TDD (Dupleks Domain Masa)
Impedans Input/Output: 50 ohm
Kaedah Multiplexing: TDMA/FDMA
Input Kuasa DC
Julat Voltan Input Bekalan: 5.0V +/- .5V DC
Riak Voltan Input Bekalan: <40mV pp
Arus Melahu (Puncak): 156mA
Arus Melahu (Purata): 34mA
Hantar Arus (Purata): 145mA
Hantar Arus (Puncak): 1.3A
Terima Arus (Purata): 39mA
Terima Arus (Puncak): 156mA
Pemindahan Mesej SBD – Purata Arus: 158mA
Pemindahan Mesej SBD – Kuasa Purata: <= 0.8 W
Specifications
| MODEL | 9603N |
|---|---|
| BAHAGIAN # | SBDN9603E |
| PRODUCT TYPE | SATELLITE M2M |
| KAWASAN PENGGUNAAN | 100% GLOBAL |
| JENAMA | IRIDIUM |
| RANGKAIAN | IRIDIUM |
| PERKHIDMATAN | IRIDIUM SBD |
| JENIS PENGGUNAAN | MARITIM, KENDERAAN |
| POWER REQUIREMENTS | +5 V +/- 0.5 V |
| SUHU OPERASI | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| KEKERAPAN | L BAND (1-2 GHz) |
| APPLICATIONS | ENVIRONMENT & SAFETY MONITORING, FLEET MANAGEMENT, PERSONNEL & ASSET TRACKING, REMOTE AUTOMATION & CONTROL |
| PENSIJILAN | CE COMPLIANCE, FCC |
| BURUJ | 66 SATELIT |
| PANJANG | 31.5 mm |
| LEBAR | 29.6 mm |
| KEDALAMAN | 8.1 mm |
| BERAT BADAN | 11.4 gr |
Feature
Features
- Single header connector for Power & On/Off Control
- RS232 Interface (Simple AT command interface)
- Network Available
- Light weight (11.4 grams)
- Small single board transceiver (34.5mm X 29.6mm X 8.1mm)
- Iridium Short Burst Data service
- Mobile originated messages up to 340 bytes
- Mobile terminated messages up to 270 bytes
- Low, uniform global latency (less than 1 minute)
- Coverage in areas not serviced by cellular
Peta Liputan Global Iridium

Iridium ialah satu-satunya penyedia penyelesaian suara dan data satelit yang benar-benar global dengan liputan lengkap bumi (termasuk lautan, saluran udara dan Wilayah Kutub). Telefon Iridium menyampaikan perkhidmatan komunikasi penting ke dan dari kawasan terpencil yang tiada bentuk komunikasi lain tersedia.