Terminal Internet Satelit Mudah Alih Cobham SATCOM BGAN Explorer 710 Land (403720B-00505)
In stock
- JENAMA:
- COBHAM
- MODEL:
- EXPLORER 710
- BAHAGIAN #:
- 403720B-00506
- ORIGIN:
- Kemboja
- Warranty:
- 12 MONTHS
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Thrane-BGAN-Explorer-710
Terminal Internet Satelit Mudah Alih Cobham BGAN Explorer 710 Land
Padat dan ringan dengan fungsi yang dipertingkatkan
EXPLORER 710 ialah terminal kelas 1 terkecil di dunia dan merupakan yang pertama yang mampu mengakses perkhidmatan BGAN HDR (kadar data tinggi). Terminal ini dilengkapi dengan fungsi yang dipertingkatkan termasuk keupayaan ikatan terbina dalam yang akan menggandakan kadar penstriman anda.
Salah satu ciri baharu dan menariknya akan membolehkan pengguna menyambungkan peranti Telefon Pintar mereka sendiri supaya anda boleh mendayakan panggilan suara sambungan data. Ciri-ciri lain termasuk antara muka hos USB, bateri boleh tukar panas, paparan LED yang mudah digunakan dan berbilang antara muka untuk menyokong pelbagai aplikasi.
Terminal EXPLORER 710 BGAN baharu, bersedia untuk menyambut era baharu penstriman satelit ultra mudah alih berkelajuan tinggi untuk penyiaran dan aplikasi industri berasaskan IP yang lain.
EXPLORER 710 menyediakan kadar penstriman melebihi 650 kbps di luar kotak, apabila menggunakan perkhidmatan penstriman kadar data tinggi baharu yang akan diperkenalkan oleh Inmarsat pada S3 tahun ini. Tersedia pada September 2013, EXPLORER 710 mendayakan penstriman video atas permintaan terpantas melalui satelit dengan QoS terjamin.
Sebagai terminal BGAN Kelas 1 terkecil dan paling ringan di dunia dan platform pertama yang menggunakan penstriman kadar data tinggi baharu sebagai standard, EXPLORER 710 diletakkan untuk menyokong penyiar dalam meningkatkan kualiti penyiaran luar mudah alih.
"Dengan EXPLORER 710, kami telah membangunkan terminal Kelas 1 yang paling maju dan terkecil setakat ini," komen Walther Thygesen, Ketua Cobham SATCOM. "Kami berbangga kerana EXPLORER pertama yang dibangunkan sepenuhnya di bawah Cobham SATCOM menawarkan peningkatan prestasi yang begitu ketara untuk pengguna."
Meneruskan tradisi kepimpinan teknologi bermula apabila pasukan EXPLORER (kemudian sebagai sebahagian daripada Thrane & Thrane) memperkenalkan terminal BGAN pertamanya pada tahun 2005, EXPLORER 710 turut menyertakan beberapa ciri baharu termaju, termasuk keupayaan untuk mengikat isyarat daripada berbilang terminal melalui Ethernet dan mencapai kadar penstriman IP 1 Mbps atau lebih tinggi.
EXPLORER 710 juga memperkenalkan aplikasi Telefon Pintar kepada dunia sambungan BGAN, membolehkan pengguna menyambungkan peranti mereka sendiri untuk panggilan suara dan sambungan. Ciri-ciri lain termasuk paparan LED yang besar, yang memudahkan persediaan dan konfigurasi tanpa disambungkan ke PC, Telefon Pintar atau tablet.
| Pengeluar | Cobham SATCOM |
| Berat badan | 3.5kg (termasuk bateri) Antena 1.9kg, Transceiver 1.6kg |
| IP penstriman | BGAN HDR menyokong portfolio kadar penstriman empat saluran dengan pilihan saluran penuhnya dijangka menyampaikan sekitar 650kbps. |
| ISDN | 64kbps melalui RJ-45 |
| Suara | Melalui audio RJ-11 atau 3.1kHz |
| Antara Muka Data | Ethernet, antara muka hos USB, antara muka transceiver / antena, slot kad SIM BGAN, WLAN 802.11b, LAN |
| Perlindungan kemasukan | Pemancar: IP52 / Antena IP66 |
Specifications
| MODEL | EXPLORER 710 |
|---|---|
| BAHAGIAN # | 403720B-00506 |
| GPU | 200 TOPS |
| PRODUCT TYPE | INTERNET SATELIT |
| KAWASAN PENGGUNAAN | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| JENAMA | COBHAM |
| RANGKAIAN | INMARSAT |
| PERKHIDMATAN | INMARSAT BGAN |
| JENIS PENGGUNAAN | PORTABLE |
| JENIS AKSESORI | TERMINAL |
| SUHU OPERASI | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| OTHER DATA INTERFACES | 2X ETHERNET, USB, WI-FI |
| KELAJUAN DATA | UP TO 492 kbps (SEND / RECEIVE) |
| STREAMING IP | 32 kbps, 64 kbps, 128 kbps, 176 kbps, 256 kbps, BGAN X-STREAM, BGAN HDR UP TO 650 kbps |
| INGRESS PROTECTION | IP 52 (TRANSCEIVER), IP 66 (ANTENNA) |
| KEKERAPAN | L BAND (1-2 GHz) |
| CIRI-CIRI | INTERNET |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| BURUJ | 3 SATELIT |
| PANJANG | 279 mm |
| LEBAR | 332 mm |
| KEDALAMAN | 52 mm |
| BERAT BADAN | 3.5 kg (7.7 oz) |
What's included
EXPLORER 710 Transceiver & Antena
bateri litium ion boleh dicas semula
Kabel antena
Kabel ISDN/LAN 2m
Bekalan kuasa 115/230VAC
Panduan permulaan cepat
Peta Liputan Inmarsat BGAN

Peta ini menggambarkan jangkaan liputan Inmarsat berikutan pengenalan komersial bagi wilayah L-Band keempat Inmarsat. Ia tidak mewakili jaminan perkhidmatan. Ketersediaan perkhidmatan di pinggir kawasan liputan berubah-ubah bergantung pada pelbagai keadaan.